НАЗК направило до Офісу генпрокурора висновок щодо нардепа від «Батьківщини» Ніколаєнка

Національне агентство з питань запобігання корупції склало і скерувало до Офісу генерального прокурора обґрунтований висновок про виявлення порушень у декларації народного депутата України від фракції «Батьківщина» Андрія Ніколаєнка.

Про це «Слово і діло» повідомили у прес-службі НАЗК.

«Національне агентство склало і скерувало до Офісу генерального прокурора обґрунтований висновок про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого статтею 366-2 ККУ, в діях народного депутата Андрія Ніколаєнка», – зазначили в Нацагентстві.

Як відомо, за даними НАЗК, нардеп Ніколаєнко задекларував у власності автомобіль BMW G11 740d xDrive 2017 року випуску, який він придбав нібито за 1,915 млн грн. Водночас, як встановило Нацагентство, згідно з договором купівлі-продажу автівки, її вартість складає майже 3,4 млн грн.

Сам політик пояснив, що вартість цього автомобіля змінилася станом на дату подання декларації, але якихось підтверджувальних документів він не надав. До того ж, Ніколаєнко при декларуванні іншого майна вказував його вартість саме за договорами купівлі-продажу або оцінки, а не вартістю на момент заповнення декларації. Тому, на думку НАЗК, це є порушенням.

Також нардеп на 1650 грн помилився у вартості мотоцикла Harley-Davidson FXD 2010 р.в; не зазначив нерухомість у Києві особи, з якою він має спільний побут, оскільки це майно є місцем її реєстрації. Крім того, Ніколаєнко не задекларував і факт власності його співмешканки компанією «МХП-Тренд Фудз», хоча цей факт і вказаний у розділі про корпоративні права членів сім'ї. Забув депутат і про свій банківський рахунок в банку «Конкорд» та рахунок співмешканки в Альфа-банку.

Не зазначено в декларації політика і про фінансові зобов'язання його співмешканки перед ПрАТ «Миронівський хлібопродукт» («Наша ряба») у розмірі 510 тисяч грн, які вона отримала у вигляді поворотної фінансової допомоги.

У коментарі «Слово і діло» нардеп Ніколаєнко повідомив, що зміна ціни на авто пов'язано з тим, що вже минув час з моменту придбання транспортного засобу.

«Різниця в ціні авто, насправді, зрозуміла будь-якій людині, що коли-небудь купувала новий автомобіль. За два з половиною роки ціна змінилась. Оскільки оцінка не проводилась, у декларації було зазначено вартість для такого авто з офіційного сайту Мінекономіки. Йдеться або про непрофесіоналізм НАЗК, або про вибірковість», – заявив політик.

Нагадаємо, НАЗК встановило, що нардеп Ігор Палиця не задекларував видатки на передвиборчу кампанію. Також антикорупційне агентство вважає, що депутат Юрій Заславський не вказав у декларації вартість низки майна.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО