Партнер НАТО: які можливості надає новий статус Україні

Іраклій Джанашияексперт з питань нацбезпеки та оборони УІМ

Україна стала учасником програми партнерства розширених можливостей (EOP) НАТО. Україна отримала статус партнера. Експерт із питань національної безпеки й оборони Українського інституту майбутнього Іраклій Джанашія в коментарі «Слово і діло» зазначив, що подальший успіх України буде залежати від того, як українські представники покажуть себе у штаб-квартирі Альянсу, реалізуючи набутий статус.

«Ця програма передбачає можливість більш детального обміну розвідувальних даних, можливість України відрядити до штаб-квартири НАТО на постійній основі декількох українських представників. Чи означає це для нас якесь покращення? Залежить від того, як покажуть себе ті особи, які вирушать туди на роботу», – сказав Джанашія.

Експерт пояснив, що на такому етапі подальший успіх України щодо євроатлантичної ситуації залежатиме від того, як українські представники повинні себе показати, бо від цього залежить ставлення до всієї країни.

«Зазвичай у таких місіях вітається амбіційність і, як кажуть, треба максимально показати себе. Проблема в тому, що в наших структурах так не заведено. Тому я б сказав, що для нас це може бути виклик», – додав він.

«Щоб пролобіювати свої інтереси, ми повинні показати свою значущість. Якщо порожнє місце лобіюватиме свої інтереси, на це ніхто не зверне увагу», – підкреслив Іраклій Джанашія.

Раніше Столтенберг назвав пріоритети розвитку НАТО до 2030 року.

Також нагадаємо, Північноатлантичний альянс змінив або відтермінував низку військових навчань через пандемію коронавірусу.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО