Суд усунув з посади лідера головної опозиційної партії Туреччини

Читати російською
Serdar Ozsoy/Getty Images

У Туреччині суд скасував результати з’їзду опозиційної «Республіканської народної партії» (CHP), який відбувся у 2023 році, та визнав недійсним обрання Озгюра Озеля головою політсили.

Про це повідомляє Bloomberg.

Засиділися: президенти яких країн перебувають при владі більше десяти роківНа інфографіці – президенти яких країн перебувають при владі понад десять років. Лідером є Теодоро Мбасого з Екваторіальної Гвінеї, якому вдається понад 45 років зберігати пост.

Рішенням суду попереднє керівництво партії, включно з екслідером CHP Кемалем Киличдароглу, було поновлено. Також фактично анульовано всі рішення партії, ухвалені після з’їзду 2023 року.

У CHP вже заявили, що можуть оскаржити судове рішення.

На тлі новин турецький фондовий ринок різко просів. Індекс Borsa Istanbul 100 завершив торги падінням на 6,1%, а через обвал на біржі навіть спрацьовував механізм автоматичної зупинки торгів. Водночас турецька ліра суттєво не змінилася.

Bloomberg зазначає, що рішення суду може серйозно вдарити по єдності головної опозиційної сили Туреччини напередодні президентських виборів 2028 року.

Крім того, ситуація здатна ускладнити кампанію на підтримку мера Стамбула Екрема Імамоглу, якого вважають одним із головних політичних суперників президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Нагадаємо, минулого року в Туреччині під час розслідування справ, пов'язаних із корупцією та тероризмом, затримали мера Стамбула Екрема Імамоглу.

Як відомо, Ердоган незмінно очолює країну з 2003 року, регулярно виграючи виборчі перегони. Востаннє президентські вибори у Туреччині відбувалися в травні 2023 року. За турецьким законодавством, одна й та сама людина має право займати посаду глави держави лише два терміни поспіль. Однак завдяки конституційній реформі 2017 року, яка змінила форму правління з парламентської на президентську, попередні каденції Ердогана «обнулилися». Це юридично дозволило йому знову балотуватися у 2023 році та залишитися на посаді.

Однак, раніше Ердоган запевняв, що не збирається знову балотуватися на посаду глави держави.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: