Буданов назвав озброєння, яке Україна може експортувати під час війни

Читати російською
president.gov.ua

Очільник Офісу президента України Кирило Буданов заявив, що в умовах повномасштабної війни Україна може продавати лише те озброєння, яке наявне у надлишку. Натомість вільний експорт зброї під час гарячої фази бойових дій не є можливим.

Про це він повідомив у Telеgram.

Що відомо про українські дрони-перехоплювачі, якими зацікавився світВ Україні найбільш успішно застосовують п'ять дронів-перехоплювачів: Sting, Merops, P1-SUN, Octopus-100 і F7 LITAVR. Детальніше про їхні характеристики – на інфографіці.

За словами Буданова, повноцінний продаж зброї під час гарячої фази війни не зрозуміють ані українські військові, ані міжнародні партнери, від яких Україна сама отримує допомогу.

Водночас він вважає, що експортувати можна озброєння, яке є в надлишку. Йдеться, зокрема, про морські дрони. Також Україна могла б продавати деякі далекобійні безпілотники та ранні моделі FPV-дронів, які вже не відіграють ключової ролі у війні, але залишаються затребуваними на ринках Азії та Африки.

Окремо Буданов наголосив на необхідності захисту українських військових технологій. За його словами, не можна допустити, щоб унікальні розробки потрапили до росії через сумнівні схеми продажу чи створення дочірніх компаній. Він також закликав виробників оборонної галузі зосередитися на впровадженні штучного інтелекту та створенні власних систем управління.

На думку Буданова, саме технологічна перевага дозволить Україні зберегти лідерські позиції у сфері безпілотних систем та закріпитися на глобальному ринку озброєнь.

Нагадаємо, торік президент України Володимир Зеленський повідомив про наміри почати експорт певних видів озброєння, що є в надлишку, задля фінансування дефіцитних оборонних потреб.

Цьогоріч у лютому Зеленський анонсував вихід українських технологій на міжнародний ринок та план відкриття десяти експортно-виробничих центрів у Європі протягом 2026 року. Тоді ж українські оборонні підприємства вперше офіційно отримали дозволи на експорт товарів у сфері ОПК.

У березні Зеленський зауважив, що через високий попит іноземні замовники намагаються купувати зброю напряму в українських виробників. Глава держави застеріг, що така практика може зашкодити відносинам із партнерами.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: