Польські військові винищувачі здійснили перехоплення російського літака Іл-20 над Балтійським морем.
Про це повідомило Оперативне командування ЗС Польщі.
Росія може продовжити атаки на критичну інфраструктуру у Балтійському морі – ReutersФінська військова розвідка заявила, що росія, ймовірно, продовжить спроби пошкодження підводної інфраструктури в Балтійському морі, хоча прямих доказів її причетності до інцидентів наразі немає.
Інцидент стався 13 березня. Для реагування в повітря підняли пару винищувачів МіГ-29. Польські пілоти перехопили літак, візуально його ідентифікували та супроводжували за межі зони відповідальності.
Йдеться про Іл-20, який, за даними польської сторони, виконував розвідувальну місію над Балтійським морем. Літак перебував у міжнародному повітряному просторі, але рухався без плану польоту та з вимкненим транспондером.
В Оперативному командуванні зазначили, що під час інциденту повітряний простір Польщі порушено не було.
W piątek, 13 marca 2026 roku para dyżurna myśliwców MiG-29 ✈️ Sił Powietrznych 🇵🇱 dokonała skutecznego przechwycenia, identyfikacji wizualnej oraz eskortowania z rejonu odpowiedzialności samolotu Federacji Rosyjskiej, który wykonywał lot nad Morzem Bałtyckim.
— Dowództwo Operacyjne RSZ (@DowOperSZ) March 16, 2026
Polskie myśliwce… pic.twitter.com/c0pSS7bctr
Нагадаємо, нещодавно повідомлялося, що винищувачі Іспанії були підняті в повітря та здійснили перехоплення двох російських військових літаків у межах місії НАТО «Східний вартовий».
А до цього повідомлялося, що шведські військові перехопили два російські літаки Су-35С, які супроводжували бомбардувальник Ту-22М в акваторії Балтійського моря.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»