Ціни на нафту у четвер, 8 січня, зросли після двох днів падіння на тлі більшого, ніж очікувалося, скорочення запасів сирої нафти у США та напруженої ситуації у Венесуелі.
Про це повідомляє Reuters.
Ф’ючерси на Brent подорожчали на 29 центів, або 0,48%, до $60,25 за барель, тоді як West Texas Intermediate (WTI) піднялась на 26 центів, або 0,46%, до $56,25 за барель.
За даними Управління енергетичної інформації США, минулого тижня запаси сирої нафти у США впали на 3,8 млн барелів до 419,1 млн барелів, хоча аналітики очікували зростання на 447 тис. барелів. Це стало сигналом для інвесторів купувати ф’ючерси на нафту, хоча занепокоєння щодо глобального надлишку пропозиції обмежує подальше зростання цін.
Напруга на ринку також посилюється через Венесуелу. США захопили два нафтові танкери, пов’язані з цією країною, один із яких ходив під російським прапором. Водночас Вашингтон домовився з Каракасом про доступ до 30–50 млн барелів «санкційної нафти», що має дозволити Венесуелі уникнути скорочення видобутку через обмежені сховища.
Експерти зазначають, що, хоча ці події підтримують ціни на нафту, надлишок пропозиції у світі продовжує обмежувати потенціал для значного підвищення вартості.
Як відомо, ціни на нафту падали два дні поспіль на тлі заяв Трампа про те, що країна досягла угоди про імпорт венесуельської нафти на суму до 2 млрд доларів, а також ситуації у Венесуелі.
Нагадаємо, вчора, 7 січня, Сполучені Штати провели операцію із затримання нафтового танкера Marinera під російським прапором, пов'язаним з Венесуелою, після більш ніж двотижневого переслідування через Атлантику.
А пізніше США захопили ще один нафтовий танкер M/T Sophia у межах блокади біля берегів Венесуели.
Також нещодавно президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив, що тимчасова влада Венесуели погодилась передати Вашингтону від 30 до 50 мільйонів барелів «санкціонованої» високоякісної нафти, яку продадуть за ринковою ціною.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
Візуальна аналітика від редакції «Слово і діло» – у Telegram-каналі Pics&Maps.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»