ВАКС затвердив угоду з адвокатом та водієм з Дніпропетровщини

Читать на русском
фото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з адвокатом Сергієм Притулою та громадянином Петром Лемешком в наданні неправомірної вигоди судді з Дніпропетровської області.

Таке рішення 22 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Затвердити угоду від 04.08.2025 про визнання винуватості, яку уклали прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинувачені (Лемешко і Притула – ред.), у кримінальному провадженні, яку погодив заступник генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко», – йдеться в рішенні.

Суд призначив їм по 4 роки позбавлення волі, але звільнив від покарання на іспитовий строк у 2 роки без додаткового покарання. Адвокат Притула і Лемешко зобов'язалися співпрацювати з НАБУ і САП в іншій справі щодо викриття судді Покровського районного суду Дніпропетровської області. Також Притула зобов'язався перерахувати 50 тисяч грн на потреби Збройних сил України.

Нагадаємо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду цю справу. Як встановило слідство, за попередньою домовленістю із громадянином Петром Лемешком адвокат Сергій Притула, використовуючи свій статус та знайомство із суддею, домовився про закриття за неправомірну вигоду адміністративної справи, що перебувала в суді на розгляді. Дії адвоката кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 369 КК України, дії громадянина – за ч. 3 ст. 369 КК України.

Раніше НАБУ і САП повідомили про підозру адвокату Руслану Фединяку. За версією слідства, адвокат пообіцяв громадянину за 1500 доларів вирішити питання із суддею про закриття адміністративної справи про вчинення ним правопорушення, передбаченого ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування автомобілем у нетверезому стані). Проте фактично наміру передавати грошові кошти він не мав, а розпорядився ними на власний розсуд.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: