У НАЗК прокоментували участь підозрюваних нардепів у голосуванні за закон про НАБУ і САП

Читать на русском
Фото: facebook.com/Ruslan Stefanchuk

Участь народних депутатів, які підозрюються антикорупційними органами, у голосуванні за законопроєкт №12414 не вважається автоматичним порушенням через конфлікт інтересів.

Про це повідомило Національне агентство з питань запобігання корупції у відповідь на запит «Слово і діло».

Законопроєкт №12414 підтримали 17 нардепів, підозрюваних НАБУ і САП: у чому суть підозр8 нардепів, що голосували за скорочення повноважень НАБУ і САП, мали підозри у недостовірному декларуванні. Ще 9 народних обранців, що голосували за законопроєкт 12414, підозрюються в хабарництві, зловживанні владою і впливом, незаконному збагаченні.

У НАЗК пояснили, що законодавчі норми щодо запобігання конфлікту інтересів не поширюються на участь депутатів у голосуванні за законопроєкти, які стосуються широкого кола осіб, включаючи їх самих як громадян.

Там також зазначили, що згідно з Конституцією України, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за свої голосування та висловлювання у Верховній раді.

Водночас питання наявності конфлікту інтересів у таких випадках розглядається індивідуально – з урахуванням змісту законопроєкту чи можливого впливу на особисті інтереси депутата.

«Суть приватного інтересу народного депутата як однієї зі складових конфлікту інтересів визначається у кожному конкретному випадку залежно від змісту законопроекту, можливості його впливу на обсяг прав та обов’язків народного депутата, наявності в нього особистої зацікавленості у певних правових наслідках реалізації положень закону після його прийняття. У народного депутата приватний інтерес може існувати, зокрема, у випадку, якщо положеннями законопроекту, у розгляді та прийнятті якого він бере участь, передбачається надання переваг, благ, вигод для конкретної юридичної чи фізичної особи, позаслужбовими зв’язками із якою він пов’язаний у момент розгляду відповідного законопроекту, чи навпаки – передбачається настання негативних наслідків для таких осіб», – зазначили у НАЗК.

Напередодні «Слово і діло» проаналізувало, які підозри від НАБУ та САП мають нардепи, що голосували за скорочення повноважень у рамках законопроєкту №12414.

Варто також зазначити, що президент Володимир Зеленський на тлі негативної суспільної реакції на ухвалення закону №12414 анонсував новий законопроєкт, який урегулює діяльність антикорупційних органів. Сьогодні Зеленський повідомив про погодження тексту цього законопроєкту.

Відомо, що Рада може зібратися наступного тижня, щоб скасувати обмеження повноважень НАБУ та САП.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: