У понеділок, 26 травня, фонд, який займається наданням допомоги в Секторі Гази, розпочав свою діяльність доставляючи вантажівки з продуктами.
Про це повідомляє Reuters.
Гуманітарний фонд Гази 26 травня підтвердив прибуття вантажівок із продуктами, їх точна кількість невідома. Проте фонд зазначив, що кількість допомоги буде зростати.
Відомо, що гуманітарна операція базується на 4 великих розподільчих центрах на півдні Гази, де проводитиметься перевірка сімей на можливі зв’язки з бойовиками ХАМАС. Ймовірно, для цього застосовують технологію розпізнавання облич або біометрії.
«ХАМАС розкритикував цю систему, заявивши, що вона замінить порядок хаосом, сприятиме штучному голодуванню палестинських мирних жителів і використовуватиме їжу як зброю під час війни», – йдеться у повідомленні.
Водночас Ізраїль вважає, що система має відокремити гуманітарну допомогу від ХАМАС, якого він звинувачує у крадіжках та використанні продуктів для контролю над населенням.
Нагадаємо, Ізраїль погодився допустити обмежене постачання базової гуманітарної допомоги до сектору Гази після майже тримісячної повної блокади. Це рішення ухвалили невдовзі після попередження міжнародних експертів про загрозу голоду.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що війна в Секторі Гази може бути завершена, однак лише за умов повного роззброєння палестинських угруповань і встановлення ізраїльського контролю над усією територією анклаву.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»