У ЦПД пояснили, чи справді скоротили літні канікули у школах

Читать на русском
У Центрі протидії дезінформації пояснили ситуацію із тривалістю літніх канікул у школах цього року.
nordbess-news.cv.ua

У мережі з посиланням на постанову уряду повідомляють, що літні канікули цього року триватимуть лише два місяці, а навчальний процес триватиме до 30 червня. Однак ця інформація не повністю відповідає дійсності.

Роз'яснення надав Центр протидії дезінформації.

Випускників шкіл більше не нагороджуватимуть золотими та срібними медалямиВ Україні офіційно скасували нагородження випускників 11-х класів золотими та срібними медалями.

У ЦПД пояснили, що немає законодавчого акту, який обмежував тривалість канікул. Закон «Про повну загальну середню освіту» передбачає, що кожен навчальний заклад самостійно визначає тривалість канікул (але вони мають бути не менше ніж 30 днів).

Згідно з постановою Кабміну від липня 2024 року, поточний навчальний рік триватиме до 30 червня 2025 року. Але кожна школа може сама визначати тривалість, структуру та форму організації навчального року в межах, затверджених урядом.

«Тобто, окремі навчальні заклади можуть продовжити повноцінне навчання у червні, зважаючи на психічний стан та інтелектуальний розвиток учнів, а також на освітні втрати, пов’язані зі складною  енергетичною та безпековою ситуацією упродовж навчального року. Також у червні школи можуть, як і раніше, організовувати пришкільні табори або інші активності», – розповіли в ЦПД.

Усі заняття здебільшого закінчуються у травні.

Нагадаємо, у травні-липні відбудуться основна та додаткові сесії національного мультипредметного тесту. У 2025 році НМТ включає тестування з обов'язкових навчальних предметів: українська мова, математика, історія України та навчального предмета на вибір (іноземна мова, біологія, географія, фізика, хімія, українська література).

На основну сесію НМТ зареєструвалося понад 300 тисяч абітурієнтів.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: