Член Палати представників США від Республіканської партії Джо Вілсон заявив про намір внести на розгляд Конгресу законопроєкт, який дозволить президенту США виділяти зброю країнам-партнерам за програмою ленд-лізу, зокрема, й Україні.
Про це американський політик написав на сторінці в соцмережі Х.
Байден йде: скільки військової допомоги США надали Україні з початку великої війниАдміністрація Джо Байдена до кінця терміну своїх повноважень надасть Україні військову допомогу ще на 7 млрд доларів. На інфографіці – військова підтримка упродовж великої війни.
Як зазначається, Вілсон внесе до Конгресу Акт про ленд-ліз «Свобода насамперед», який надасть Трампу «гнучкі повноваження для відправки переможної зброї нашим партнерам, зокрема Україні».
Згідно з його словами, це допоможе «стримати воєнного злочинця путіна, як це мав би зробити Байден вже давно».
«Притягніть росію до столу переговорів через американську силу!», – додав республіканець.
Today, I will introduce the FREEDOM FIRST LEND-LEASE ACT to give President Trump flexible authorities to send war-winning weapons to our partners including Ukraine to deter War Criminal Putin as Biden should have done long ago. Bring Russia to the table through American Strength!
— Joe Wilson (@RepJoeWilson) February 10, 2025
Як відомо, Палата представників США ухвалила законопроєкт про оборонний бюджет країни на 2025 рік на суму 895,2 млрд доларів. При цьому документ не має положення про продовження ленд-лізу для України.
Нагадаємо, закон про ленд-ліз для України був ухвалений у США ще в 2022 році, але на практиці цей механізм не застосовували, оскільки Конгрес справно виділяв кошти на допомогу.
Окрім цього, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що Україною було отримано тільки $76 мільярдів з майже $177 мільярдів ухваленої в США військової допомоги.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»