Міністерство фінансів США оголосило про надання Україні 20 мільярдів доларів кредиту у рамках ініціативи G7.
Інформація з'явилася на офіційному веб-сайті відомства.
Зазначається, що кошти будуть погашатись за рахунок доходів від заморожених російських активів.
«50 мільярдів доларів, які G7 разом надає в рамках цієї ініціативи, допоможуть забезпечити Україну ресурсами, необхідними для підтримки служб екстреної допомоги, лікарень та інших основ її мужнього опору», – заявила глава Мінфіну Джанет Йеллен.
Вона додала, що таким рішенням США посилають Кремлю сигнал про те, що союзники не поступляться у питанні допомоги Україні і працюватимуть над тим, щоб росія понесла якомога більші витрати на цю війну.
На рішення відреагував прем'єр-міністр Денис Шмигаль. У Telegram він повідомив, що гроші вже перераховані до фонду Світового банку, через який вони будуть доступні Україні.
«Ми примусимо агресора заплатити за руйнування, і це проміжний крок. Адже наша мета незмінна — повна конфіскація всіх суверенних активів росії на користь України», – наголосив Шмигаль.
Нагадаємо, що в жовтні Рада ЄС схвалила виділення Україні 35 млрд євро в рамках ініціативи G7 щодо кредиту на 50 млрд доларів. Ще 3 млрд виділила Японія.
Раніше президент Зеленський повідомив, скільки коштів з доходів від заморожених активів росії підуть на підтримку ОПК.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»