Після перемоги на виборах Дональд Трамп, ймовірно, намагатиметься досягти швидкої угоди з росією щодо війни в Україні. Деякі експерти попереджають, що такий крок може призвести до серйозних територіальних втрат для України і спровокувати агресію з боку інших диктаторських режимів.
Про це пише The Washington Post.
У виданнi зазначають, що з початку осені конфлікт між Україною та росією загострився. Кремль активізував наступальні операції, захоплюючи нові території, одночасно підсилюючи свої війська за рахунок союзників з Північної Кореї. У відповідь Україна, після ослаблення обмежень з боку США, почала наносити удари по російських цілях за допомогою дальнобійної зброї.
Трамп, який планує змінити зовнішньополітичний курс США, висловив намір швидко завершити конфлікт, однак його прибічники припускають, що це може призвести до створення «демілітаризованої зони», яка фактично затвердить окупацію частини українських територій росією. Це додатково мотивує Кремль до спроби захоплення нових земель до того, як Трамп вступить на посаду.
Водночас експерти попереджають, що будь-яка угода, яка передбачає територіальні поступки Україні, стане великою помилкою. Така угода не тільки підштовхне росію до подальших агресивних дій, але й послабить міжнародну позицію США і Заходу в цілому. У разі відмови від підтримки України, інші авторитарні держави можуть почати діяти більш агресивно.
Для США відступ від принципів підтримки України стане сигналом слабкості. Як зазначають аналітики, така угода може дати відчуття перемоги путіну, що лише заохотить його до подальших загроз.
Позиція Трампа щодо війни в Україні залишається невизначеною, але його спроби досягти швидкого миру можуть обернутися серйозними політичними та геополітичними наслідками.
Нагадаємо, нещодавно повiдомлялось, що російський диктатор володимир путін нібито готовий обговорювати з Дональдом Трампом угоду про припинення вогню в Україні та заморожування війни по лінії фронту.
Також як вiдомо, президент Володимир Зеленський перед виборами в США заявив, що Дональд Трамп не зможе примусити Україну до можливих територіальних поступок для завершення війни. Раніше він виступав проти заморожування війни.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»