Україна масово оснащує дрони ШІ для точнішого ураження цілей – Reuters

Читать на русском
Україна впроваджує десятки систем ШI для безпілотників для точного враження цілей. Дрони можуть самостійно знаходити та уражати цілі навіть в умовах електронного глушiння.
Фото: getty images

Україна активно впроваджує штучний інтелект у свої дрони для забезпечення високоточного ураження цілей.

Про це пише Reuters.

«Паляниця» та власна балістична ракета: що відомо про новітні розробки УкраїниЩо відомо про українську балістичну ракету та далекобійну ракету-дрон Паляниця – у матеріалі.

Зазначають, що завдяки таким технологіям, безпілотники можуть самостійно знаходити та уражати цілі навіть в умовах потужного електронного глушiння, яке обмежує ефективність дронів з ручним управлінням.

«На ринку вже існують кілька десятків рішень від українських виробників, і вони закуповуються та поставляються в армію та інші оборонні підрозділи», — заявила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку Катерина Черногоренко, підкресливши, що ці системи застосовуються в спеціальних операціях.

Дрони з штучним інтелектом допомагають долати електронну оборону противника, яка порушує зв’язок між пілотом і дроном. У свою чергу, Україна також використовує дрони для перехоплення російських розвідувальних апаратів, які підтримують артилерійські обстріли. За словами Черногоренко, ці дрони-інтерцептори також потребують оснащення ШI-технологіями для підвищення ефективності.

У виданнi також згадують, що українська компанія NORDA Dynamics вже поставила на ринок понад 15 тисяч одиниць програмного забезпечення для керування дронами, що дозволяє безпілотникам наводитись на цілі автономно після вибору об'єкта оператором. Як заявив операційний директор компанії Дмитро Вовчук, їхня система дозволяє вражати захищені цілі, на які раніше було неефективно спрямовувати удари через високий рівень електронного захисту.

Нагадаємо, заступник міністр оборони Іван Гаврилюк розповідав, що цього року планується виготовити мільйон FPV-дронів, понад 10 тисяч ударних дронів із середньою дальністю польоту та понад тисячу безпілотників з дальністю від 1000 кілометрів.

Також як вiдомо, Міноборони та Мінцифри вже законтрактували 1,8 млн безпілотників для потреб ЗСУ на 147 млрд гривень. Йдеться про період на 2024-2025 роки.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: