Апеляція готова розглянути скаргу на виправдання ексдорожника з Полтавщини

Читать на русском
Апеляційна інстанція закінчила підготовчі дії для розгляду скарги на виправдувальний вирок колишньому посадовцю з Полтавщини.
Олексій Басанфото: poltava.to

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 22 серпня розпочне розгляд скарги на вирок, яким виправдали колишнього директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана від обвинувачень у зловживаннях.

Таке рішення 15 серпня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд виправдав Басана у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину. Прокурор САП подав апеляційну скаргу на цей вирок.

«Закінчити підготовку та призначити розгляд провадження за апеляційною скаргою прокурора на вирок Вищого антикорупційного суду від 27 червня 2024 року в кримінальному провадженні про обвинувачення (Басана – ред.) у вчиненні злочинів, передбачених за ч. 2 ст. 210, ч. 2 ст. 364 КК України, у відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду на 13:00 22 серпня 2024 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, ВАКС призначив до розгляду справу ексдиректора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексія Басана. За версією обвинувачення, наприкінці 2018 року очільник підприємства на власний розсуд, всупереч вимог Бюджетного кодексу України, уклав із фірмами договори на проведення комплексу робіт з ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на загальну суму майже 29 млн грн. З метою приховання злочину, вказана особа вирішила поділити три ділянки дороги протяжністю 118 км на 22 частини. Однак, виконання вказаних робіт не відповідали напрямам використання бюджетних коштів. Крім того з'ясувалося, що договори укладено без проведення процедури відкритих торгів, а вартість самих робіт була завищена на суму понад 5,5 млн грн.

Такі зловживання очільника держпідприємства завдали державі, в особі державного підприємства, збитків на суму майже 29 млн грн – саме стільки коштів було безпідставно перераховано на виконання договорів. На сьогодні дії посадовця кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 210 та ч. 2 ст. 364 КК України.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: