Польща готова передавати Україні електроенергію, вироблену на вугільних ТЕС – Туск

Читать на русском
Польща розробила план, що дозволить забезпечити Україну додатковими обсягами електроенергії. Йдеться про постачання електрики, виробленої вугільними ТЕС.
Фото: AP

Польща розробила план, що дозволить забезпечити Україну додатковими обсягами електроенергії. Йдеться про постачання електрики, виробленої вугільними ТЕС.

Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільного брифінгу із президентом України Володимиром Зеленським.

Скільки електроенергії Україна імпортувала до та після масованих ударів рф навесніНа інфографіці – обсяги імпорту електроенергії з Європи до та після масованих атак росії навесні.

За його словами, такий підхід вигідний і Польщі – країна не сплачуватиме збір за викиди теплових електростанцій.

«Ми працюємо над тим, щоб мати можливість спалювати польське вугілля, якого у нас зараз багато, щоб не платити за його спалювання, тобто за викиди, а електроенергію, вироблену польськими електростанціями з польського вугілля за європейські гроші, через наявний енергоміст відправляти в Україну», – розповів Туск.

Політик зазначив, що цей план навряд чи дозволить вирішити всі проблеми України у сфері енергетики, проте «хоча б частково допоможе пережити важку зиму».

Нагадаємо, нещодавно Україна отримала новий рекордний обсяг електрики з ЄС. Так, протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови було імпортовано понад 35 тисяч МВт-год.

Також повідомлялося, що минулого місяця Україна імпортувала більше електроенергії, ніж за весь 2023 рік. При цьому експорту електроенергії у червні 2024 року не було зовсім.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: