Російські війська нарощують темпи своїх наступальних операцій у Донецькій області. Це може свідчити про підготовку до літнього наступу, або його початок.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни.
Російські війська збільшили інтенсивність атак на напрямку Торецьк-Горлівка в ніч на 18 червня і підтримували відносно високу інтенсивність атак на цій ділянці з 19 по 22 червня, здобувши кілька тактичних перемог. Досі цього року росіяни не виявляли активності на цій ділянці фронту.
Тоді як темп російських наступальних операцій на півночі Харківської області різко знизився в останні дні. Ймовірно, їхні дії на цьому напрямку мають на меті насамперед відволікти українські сили.
«Російське командування давно вважає, що наступальна операція в Харківській області мала на меті зафіксувати українську живу силу та дефіцитні матеріальні засоби вздовж північного кордону, щоб надати російським військам можливість відновити наступальні операції на інших, більш важливих ділянках театру бойових дій, зокрема, в Донецькій області», – зазначають аналітики.
Крім того, за даними аналітиків, російські війська підтримують високу інтенсивність атак у напрямку Часового Яру та навколо Авдіївки і незабаром можуть посилити атаки в цьому районі, якщо російське командування визначить найближчі тижні як сприятливий час для наступу перед тим, як Сили оборони передислокують резерви назад у Донецьку область.
«Українські джерела попереджають, що росія проведе літній наступ, який, ймовірно, буде зосереджений на сході України, після наступу на півночі, метою якого було розтягнути обмежені ресурси України і нещодавня активізація в Донецькій області може свідчити про підготовку до такого літнього наступу, якщо він ще не розпочався», – додають у дописі.
Напередодні стало відомо, що деякі російські підрозділи, які наступали на Вовчанськ у Харківській області, виводять на доукомплектування через втрату боєздатності.
Тим часом проєкт DeepState 18 червня писав, що російські військові підтягнули сили і готують наступ у напрямку селища Борова у Харківській області.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»