США виділяють 1,5 млрд доларів на допомогу Україні: на що спрямують кошти

Читать на русском
У суботу, 15 червня, віцепрезидентка США Камала Гарріс на саміту миру у Швейцарії оголосила про виділення Україні нового пакета допомоги на 1,5 мільярда доларів.
Getty Image

США виділяють 1,5 мільярда доларів на енергетику та гуманітарну допомогу Україні.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

Допомога Україні чи преміум на Netflix: що обходиться дорожче платникам податків країн-союзників«Слово і діло» підрахувало, скільки один зайнятий громадянин країни-союзника витрачає на допомогу Україні. Ці витрати ми порівняли з місячною вартістю преміум-підписки на Netflix.

У суботу, 15 червня, віцепрезидентка США Камала Гарріс на саміту миру у Швейцарії оголосила про виділення Україні нового пакета допомоги на 1,5 мільярда доларів.

Ці кошти включають 500 мільйонів у вигляді нового фінансування енергетичної допомоги та перенаправлення раніше оголошених 324 млн на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури. Крім того, понад 379 млн доларів гуманітарної допомоги від держави та USAID нададуть для вирішення нагальних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб та громад, які постраждали від війни.

«Підтримка включає продовольчу допомогу, медичні послуги, притулок, а також послуги з водопостачання, санітарії та гігієни для мільйонів вразливих українців всередині країни та в регіоні. Допомога також включає підтримку комплексних заходів із захисту, включаючи кейс-менеджмент і психосоціальну підтримку, а також допомогу в сільському господарстві та забезпеченні засобів до існування, щоб дати можливість сім'ям відновити дохід і задовольнити свої базові потреби», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Гарріс заявила, що, працюючи з Конгресом, Державний департамент планує надати додатково 300 мільйонів доларів на підтримку цивільної безпеки України для забезпечення життєво необхідним обладнанням українських прикордонників та правоохоронців.

Нагадаємо, міністри оборони країн НАТО не змогли погодити план з виділення 40 мільярдів доларів на рік на військову допомогу Україні.

Однак лідери G7 погодили виділення Україні 50 млрд доларів за рахунок заморожених активів рф.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: