Апеляційна палата залишила без змін заставу фігуранту справи Сольського

Читать на русском
Апеляційна інстанція не побачила підстав для зміни запобіжного заходу, застосованого до фігуранта справи ексміністра.
фото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила без змін запобіжний захід у вигляді 7,5 млн грн застави, застосований до Олега Дарієнка. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи колишнього міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського про заволодіння землею у Сумській області на 291 млн грн.

Таке рішення 7 травня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відмовився заарештувати Дарієнка і відправив його під 7,5 млн грн застави з обов'язками. Його захисник і прокурор САП подали апеляційні скарги на це рішення.

«Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 26.04.2024 про застосування запобіжного заходу у виді застави відносно (Дарієнка – ред.) у кримінальному провадженні залишити без змін, а апеляційні скарги – без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру міністру агрополітики Миколі Сольському, його заступнику та іншим фігурантам. За версією слідства, учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства у Сумській області мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок.

Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. При цьому умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Унаслідок реалізації оборудки у 2017-2021 рр. учасники схеми заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на момент вчинення злочину становила понад 291 млн грн. Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ та прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: