В Італії визнали Голодомор геноцидом українського народу

Читать на русском
Італійський Сенат у середу, 26 липня, визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Фото з відкритих джерпел

Італійський Сенат у середу, 26 липня, проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це у Twitter повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба.

Резолюцію про визнання Голодомору геноцидом підтримали 130 членів Сенату Італії, проти не висловився жоден. Ще чотири утримались під час голосування.

Італійські сенатори в резолюції зазначили, що у 1932-1933 роках СРСР на чолі з Йосипом Сталіним «навмисно спровокував голод, який спричинив мільйони смертей, переважно селян та дрібних землевласників», серед цивільного населення України.

«Пам'ять про Голодомор та радянські злочини проти українського народу набуває ще більшого значення сьогодні у світлі російського вторгнення та нової спроби стерти українську національну ідентичність», – наголошується у документі.

Відповідно, ухвалена резолюція зобов’язує Сенат Італії визнати Голодомор геноцидом з ухваленням будь-якої подальшої ініціативи за погодженням із Палатою депутатів, урядом, європейськими та міжнародними інституціями.

Коментуючи рішення італійських сенаторів, голова МЗС України Дмитро Кулеба назвав його важливим кроком, що «відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв та застерігає майбутні покоління від злочину геноциду».

Нагадаємо, 7 червня Нідерланди визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Також 20 червня парламент Словаччини ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

13 червня Палата депутатів Люксембургу ухвалила резолюцію про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

У травні парламент Великобританії визнав Голодомор геноцидом українців.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: