НАБУ обшукувало суддю Верховного суду Єленіну у справі Князєва

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку віднайшли у судді касаційної інстанції ймовірну частину неправомірної вигоди, на яку наклали арешт.
Жанна Єленіна (зліва)

16 травня Національне антикорупційне бюро провело обшук у квартирі судді Великої палати Верховного суду Жанни Єленіної, в якої віднайшли 177 750 доларів і 10 000 євро готівкою. 50 тисяч доларів ідентифіковані слідством як частина неправомірної вигоди. Обшуку тривали і ще в двох суддів.

Про це йдеться в ухвалі Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 5 червня і на сайті Судової влади, а також розповідають співрозмовники «Слово і діло».

Як вказується, 23 травня ВАКС наклав арешт лише на ці 50 тис. дол, оскільки саме вони підпадають під ознаки речового доказу. На решту коштів арешт не накладали і тому прокурор САП подав скаргу на це рішення. На думку прокурора, 127 750 доларів та 10 тис. євро не арештували внаслідок невірної оцінки досліджених під час розгляду клопотання доказів. Органом досудового розслідування не встановлено місцезнаходження та не відшукано всієї суми неправомірної вигоди у даному кримінальному провадженні, а тому є достатні підстави вважати, що віднайдені та вилучені грошові кошти можуть бути або перетвореною частиною або ж доходом від використання відповідної неправомірної вигоди. Втім суд в скарзі відмовив і залишив під арештом 50 тис. дол.

«Заяву про відмову від апеляційної скарги задовольнити. Апеляційне провадження за апеляційною скаргою представника (Жанни Єленіної – ред.) на ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 23 травня 2023 року про арешт майна у кримінальному провадженні №52023000000000202 закрити. Апеляційну скаргу прокурора залишити без задоволення. Ухвалу слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 23 травня 2023 року про арешт майна у кримінальному провадженні №52023000000000202 від 01 травня 2023 року залишити без змін», – ідеться в рішенні.

Також 16 травня детективи НАБУ проводили обшуки і ще в двох суддів Верховного суду: Ірини Григор'євої і Сергія Стороженка. Останнього відправили у відставку після подачі ним заяви ще 8 червня. За інформацією «Слово і діло» з власних джерел, у Григор'євої знайшли 50 тисяч доларів, які теж попередньо ідентифіковані як частина неправомірної вигоди. В Стороженка детективи вилучили мобільний телефон, який визнали речовим доказом.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та адвокату, який був його посередником. За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен Костянтин Жеваго придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній (далі – колишні аукціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції Полтавського ГЗК. Проте, суд відмовив у задоволенні вимог.

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об'єднань, який мав зв'язки з суддями Верховного суду. Протягом березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. (1,8 млн дол. – суддям Верховного суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 2,6 млн дол.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: