Справа Лозинського: директору компанії збільшили розмір застави

Читать на русском
Апеляційна інстанція вирішила вп'ятеро збільшити розмір застави одному з підозрюваних у справі колишнього заступника міністра.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду вп'ятеро збільшила заставу підприємцю Олександру Крошці, якого НАБУ і САП підозрюють у пособництві в передачі 400 тисяч доларів неправомірної вигоди колишньому заступнику міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському.

Таке рішення 21 квітня ухвалила АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд відпустив Крошку під 500 тисяч грн застави з покладанням низки обов'язків. Прокурор САП не погодився з цим рішенням і подав скаргу.

«Апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури задовольнити частково. Ухвалу слідчого судді ВАКС від 25 січня 2023 року, в частині визначення підозрюваному (Олександру Крошці – ред.) запобіжного заходу у виді застави у розмірі 500 002,36 грн, скасувати та в цій частині постановити нову ухвалу, якою визначити заставу в розмірі 1000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 2 684 000 грн. В решті ухвалу слідчого судді залишити без змін», – ідеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому заступнику міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Василю Лозинському та іншим особам в одержанні неправомірної вигоди, а також її наданні.

Як стверджують органи, завдяки оперативному проникненню до складу організованого злочинного угруповання (далі – ОЗУ) викрили та припинили його діяльність з розкрадання бюджетних коштів. До складу ОЗУ входив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України. Детективи затримали його під час отримання 400 тисяч доларів неправомірної вигоди. Ці кошти заступник міністра одержав за сприяння укладанню договорів на закупівлю обладнання та техніки за завищеними цінами.

Влітку 2022 року Кабмін виділив 1,68 млрд грн, зокрема й для закупівлі обладнання і техніки, щоб забезпечити населення альтернативними джерелами світла, тепла і водопостачання у зимовий період через ситуацію, що склалась внаслідок руйнування об‘єктів критичної інфраструктури. Як встановило слідство, низка посадових осіб центральних та регіональних органів виконавчої влади вирішили привласнити частину державних коштів. Для цього — вступили у змову з групою посередників та забезпечили укладання договорів про закупівлі за завищеною на майже 280 млн грн вартістю з наперед визначеними суб'єктами підприємницької діяльності. Ті, як з'ясувало слідство, мали за це передати держслужбовцям вищезазначену суму як «винагороду».

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: