Рада підтримала закон про іспити для набуття громадянства України

Читать на русском
Ухвалений документ зобов’язує осіб, які хочуть отримати громадянство України, скласти іспити з основ Конституції, історії України, а також на рівень володіння державною мовою.

Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №7606, який передбачає запровадження обов'язкових іспитів для отримання громадянства України.

Рішення було ухвалено під час засідання парламенту 21 березня, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Ухвалення законопроєкту підтримав 281 народний обранець.

У документі зазначено, що для прийняття в громадянство людина повинна буде скласти три іспити: з основ Конституції, історії України, а також іспит на рівень володіння державною мовою.

Іспити потрібно буде скласти протягом двох років з моменту прийняття до громадянства України. Невиконання зобов'язання призведе до втрати громадянства іноземцем або особою без громадянства.

Нагадаємо, петицію про запровадження іспиту для отримання громадянства України було зареєстровано на сайті президента у травні 2022 року. Після того, як вона набрала понад 25 тисяч голосів, Володимир Зеленський доручив прем’єр-міністрові Денису Шмигалю розробити відповідний законопроєкт.

Раніше повідомлялося, що на засіданні 21 березня Рада призначила двох міністрів та дала голові Мінцифри Михайлу Федорову нову посаду.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: