Мінкульт посилить правила виїзду за кордон для чоловіків-артистів

Читать на русском
В Україні можуть посилити правила виїзду за кордон для чоловіків-артистів та відповідальність за їх порушення.
nikopolnews.net

В Україні можуть посилити правила виїзду за кордон для чоловіків-артистів та відповідальність за їх порушення.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Мінкульт заявив, що разом з правоохоронними органами буде ініціювати посилення відповідальності за порушення правил виїзду чоловіків артистів. Наразі відомство підготувало та передало на затвердження уряду більш жорсткий порядок отримання дозволів на тимчасовий виїзд за кордон чоловіків призовного віку.

Відомо, що сталося це на фоні скандалу, який нещодавно виник зі коміком Андрієм Щегелем. Зокрема, чоловік виїхав з України у Туреччину за дозволом саме Мінкульту. Однак за кордоном чоловік заявив в одному з інтерв'ю, що «втомився від війни» та повертатися наразі в Україну не збирається. При цьому, артист згадав, що отримав уже не одну повістку від військкомату.

Виїзд чиновників за кордон: кому тепер заборонено залишати Україну та які є виняткиНові правила виїзду чиновників за кордон під час воєнного стану – на інфографіці. Тепер виїзд дозволено лише у відрядження або з однієї з трьох поважних причин.

«МКІП сприяє виїздам різних митців, творців, художників, артистів, музикантів, журналістів тощо, які свідомі своєї справи та громадянської позиції, але через подібні випадки, як з Андрієм Щегелем, ситуація для тих, хто дійсно боронить Україну та веде боротьбу на культурному фронті, ускладнюється», – зазначають у заяві.

В міністерстві також наголосили, що ситуацію з порушенням наданого Щегелю права виїзду з обов’язковим поверненням до України та ухиленням від мобілізації буде взято під контроль правоохоронців.

Нагадаємо, у лютого цього року уряд розширив список чоловіків й жінок серед держслужбовців, які можуть виїхати за кордон під час війни.

Додамо, після серії скандалів із відпочинком народних депутатів та топ-чиновників за кордоном під час війни умови виїзду з України ще більше посилили. Наразі чиновники, причому як чоловіки, так і жінки, не зможуть виїжджати з країни без службової цілі. Але й у цьому правилі залишили «лазівки». Кого стосується нова постанова і які винятки все ж таки є – на інфографіці «Слово і діло».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: