Справа Микитася про квартири: одного з обвинувачених оголосили в розшук

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання прокурора САП про оголошення в розшук обвинуваченого.
Максим Микитась

Вищий антикорупційний суд оголосив в розшук колишнього радника ексголови Національної гвардії України Юрія Аллерова Олега Борисова. Його разом з Аллеровим підозрюють у причетності до справи екснародного депутата Максима Микитася про квартири для Нацгвардії.

Таке рішення 19 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора про оголошення в міжнародний розшук обвинуваченого (Олега Борисова – ред.), виділення матеріалів кримінального провадження та його зупинення - задовольнити частково. Оголосити в розшук (Олега Борисова – ред.). Організацію виконання ухвали доручити Національному антикорупційному бюро України», – йдеться в рішенні.

Також судді вирішили зупинити провадження стосовно Борисова і виділити матеріали щодо нього в окрему справу. Під час засідання прокурор САП повідомив, що обвинувачений 4 січня виїхав з України в сторону Польщі і досі не повернувся.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили Микитасю про підозру в організації заволодіння понад 81 млн грн Національної гвардії України. За версією слідства, екснардеп, використовуючи підконтрольні йому будівельні компанії, діючи за попередньою змовою з екскомандувачем Нацгвардії Юрієм Аллеровим, генеральним директором компанії «Укрбуд Девелопмент» Олегом Майбородою, його заступником Сергієм Якусевичем, приватним оцінювачем Алісою Гринчук та колишнім заступником президента будівельної корпорації «Укрбуд» В'ячеславом Мармишем, організував корупційну схему з заволодіння нерухомістю НГУ.

У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС України (в подальшому реорганізовано в ГУ НГУ) та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва НГУ мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.

Проте згодом, у 2016-2017 роки, сторони уклали додаткові угоди, за якими НГУ відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, що та сама компанія-забудовник зводила на околиці Києва (біля станції метро «Червоний хутір»). Вартість цих квартир, як встановила проведена у межах досудового розслідування експертиза, на 81,63 млн грн менша за ту, в яку оцінені квартири, що мала отримати НГУ на старті домовленостей. У листопаді 2021 року справу передали до суду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: