Україна змінює тактику щодо зближення з НАТО – Кулеба

Читать на русском
Україна від прохань надати План дій щодо членства в НАТО перейшла до вимог, так як за 13 років після Бухарестського саміту Альянс не виконав своєї обіцянки про ПДЧ для України.

Україна від прохань надати План дій щодо членства в НАТО перейшла до вимог, так як за 13 років після Бухарестського саміту Альянс не виконав своєї обіцянки про ПДЧ для України.

Про це заявив голова МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі програми Велика п'ятниця на каналі Україна 24 в суботу, 12 червня.

«Тактика змінилася з однієї простої причини. У 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті було схвалене рішення, де написано: «Україна і Грузія будуть членами НАТО, доручаємо міністрам МЗС країн-членів НАТО розглянути питання надання Україні та Грузії ПДЧ». З 2008 року для виконання цього рішення НАТО не зробило нічого від слова взагалі. Минуло 13 років, за які дуже поглибилася взаємодія із НАТО. НАТО надавало і надає принципову підтримку в боротьбі з російською агресією. Ми цінуємо цю підтримку. Але саме у питанні ПДЧ за 13 років нуль дій», - сказав Кулеба.

Міністр додав, що українська держава «має повне право поставити запитання: може пора хоча б зрушити з місця?».

«Ми ж не говоримо: негайно, завтра візьміть нас до НАТО. Між наданням ПДЧ і членством у НАТО є невизначений період часу. Ми говоримо: дайте політичний сигнал, виконайте власну обіцянку, яку дали нам нам 13 років тому. Тим більше що за цей час прогрес у реформуванні ЗСУ, в реформах дуже вагомий. Якщо відповідь Альянсу буде «ні», то український народ має це почути, і ми маємо змінити свою політику. Але я переконаний, що Україна буде членом НАТО. Ми пройдемо цей шлях. Тому що це й в інтересах НАТО, щоб Україна була членом. Все чого ми хочемо - зрушити з місця», - підсумував Кулеба.

Раніше повідомлялося про те, що НАТО може прирівняти атаку супутника до нападу на Альянс.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал