У світі зросли ціни на продовольство – ООН

Читать на русском
Ціни на продовольство у травні зазнали найбільшого місячного зростання з 2010 року, це спричинено подорожчанням олії, цукру та зернових у світі.
Фото з відкритих джерел.

**Ціни на продовольство у травні зросли на 4,8% та зазнали найбільшого місячного зростання з 2010 року, це спричинено подорожчанням олії, цукру та зернових у світі.

Як повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), індекс цін на продовольство становив 127,1 пункту у травні 2021 року, що на 5,8 пункту (4,8%) перевищує рівень квітня та на 39,7% – травня торік.

Як змінилися ціни на продукти в Україні та у світі за останні 20 роківЯк змінилися ціни на продукти в Україні та у світі з 2001 року – на інфографіці Слово і діло.

Наразі ціни на найвищих рівнях з вересня 2011 року та зростають дванадцятий місяць поспіль. Індекс лише на 7,6% нижче за зареєстрований пік у лютому 2011 року.

Так, індекс цін на зернові становив 133,1 пункту, що на 7,6 пункту (6%) вище квітневого показника та на 36,6% – травня минулоріч. Найбільше зросли ціни на кукурудзу.

На 7,8% з квітня зросли ціни на рослинну олію, індекс в травні становив 174,7 пункту. Молочні продукти подорожчали на 1,5% у травні з індексом у 120,8 пункту, що на 28% вище за індекс торік.

Індекс цін на м’ясо у травні становив 105 пунктів, що на 2,2% вище, ніж у квітні. Ціни зростають 8 місяців поспіль – якщо порівняти з минулим роком, то вони зросли на 10%.

Цукровий індекс сягнув 106,7 пункту у травні, що на 6,8% перевищило квітневі значення, ціни зростають другий місяць поспіль.**

Нагадаємо, «Слово і діло» пропонує подивитися, як з 2001 року змінилися ціни на харчі у світі (за даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) і в Україні (за даними нашого Держстату).

Також на нашій інфографіці можна дізнатися, як за останній рік змінилася вартість основних харчів в Україні.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: