ВАКС залишив заарештованою техніку у справі незаконного вивезення деревини

Читать на русском

Антикорупційний суд не побачив підстав для зняття арешт з вилученої техніки у справі можливих незаконний дій керівництва Держлісагентства.

Вищий антикорупційний суд залишив заарештованою техніку, яку детективи Національного антикорупційного бюро визнали речовим доказам у справі можливого незаконного вивезення української деревини за кордон.

Таке рішення ще 20 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як встановив суддя, ще в 2019 році детективи НАБУ провели ряд обшуків. В ході слідчих дій вони вилучили ряд документації, блокнотів, а також техніку. За результатом розгляду частини техніки в НАБУ нібито встановили зв'язок осіб, у яких проводився обшук, з юридичною особою Osuna Holding LLP причетної до експорту деревини з України. Інші техніка має логічний захист, який детективи НАБУ досі не подолали, проте ця діяльність триває. Тому суд залишив техніку заарештованою.

За версією слідства, службовці Державного агентства лісових ресурсів України, управлінь лісового та мисливського господарства в регіонах, державних лісогосподарських підприємств, державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» за попередньою змовою з невстановленими особами в період 2016-2018 років зловживали службовим становищем. На думку детективів, ці зловживання були в інтересах низки компаній-нерезидентів, в тому числі британських компаній GLD Trade Holding LLP та OSUNA Holding LLP. У НАБУ вважають, що українські службовці забезпечили продаж понад 42% лісоматеріалів, які експортуються за кордон, державними лісогосподарськими підприємствами через вказаних посередників.

Як встановлено слідство, ці офшорні компанії купують в Україні паливні дрова, а продають їх як ділову деревину за значно вищою ціною. Низька вартість паливної деревини та висока вартість ділової деревини створюють умови для продажу керівниками державних лісогосподарських підприємств в Україні ділової деревини під виглядом паливної деревини вказаним компаніям-нерезидентам. У зв'язку з чим лісопродукція продається за цінами, що суттєво нижче ринкових.

За даними НАБУ, значна кількість лісопродукції з України, за посередництва GLD Trade Holding LLP та OSUNA Holding LLP, експортується до Румунії. Під час таких експортних операцій експортується ділова деревина, однак в супроводжуючих документах вказується, що дана продукція є дровами. В Румунії компаніями-посередниками здійснюється заміна супроводжуючих документів та поставлена з України лісопродукція надходить до кінцевих покупців як високоякісна ділова деревина за значно вищою вартістю. Це дозволяє офшорних компаніям отримувати надприбутки, які в подальшому розподіляються між керівниками Держлісагентства, ДП ЛІАЦ та державних лісогосподарських підприємств. За попередніми підрахунками, збитки від таких становлять близько 100 млн грн.

Детективи встановили, що компанії GLD Trade Holding LLP та OSUNA Holding LLP були зареєстровані в один день в листопаді 2015 року. Їхнім контролером є громадянин України. За даними британського реєстру, це Вадим Корюкалов. У НАБУ також вважають, що кінцеві власники цих двох британських фірм мають безпосередній зв'язок з українськими службовцями Держлісагентства та інших пов'язаних держпідприємств.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: