В Україні запрацювало автоматичне призначення пенсій

Читать на русском

Пенсія за віком в Україні з 1 липня призначається автоматично. Пенсіонерам не потрібно особисто відвідувати Пенсійний фонд, але потрібно зареєструватися на сайті ПФУ.
apostrophe.ua

В Україні з 1 липня запустили автоматичне призначення пенсій за віком.

Про це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду в Facebook.

Лазебна повідомила, чи планують підвищувати пенсійний вік в УкраїніПенсійний вік в Україні підвищувати поки не планують. Скорочувати дефіцит Пенсійного фонду влада хоче за рахунок виведення ринку праці з тіні.

Згідно з повідомленням, з 1 липня 2020 року пенсії будуть призначатися автоматично при досягненні пенсійного віку. Українцям більше не потрібно буде особисто звертатися і відвідувати Пенсійний фонд.

«Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію заздалегідь і провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних. Послуга надається засобами вебпорталу з використанням кваліфікованої електронного підпису (КЕП)», - розповіли в ПФУ.

Однак щоб пенсія за віком була призначена автоматично, необхідно авторизуватися на сайті Пенсійного фонду за допомогою електронного підпису, заповнити заяву і анкету, додати скан-копії документів для підтвердження права на доплати і пільги, а також підписати анкету-заяву цифровим підписом і направити її до органу ПФ.

Після обробки анкети-заяви користувач отримає інформацію про автоматичне призначення та розмір пенсії за допомогою СМС, засобами вебпортал і через мобільний додаток.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні на 74 гривні зросла мінімальна пенсія - з 1638 гривень до 1712 гривень.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал