Раді пропонують переглянути зарплату держслужбовців

Читать на русском
Зарплати держслужбовців можуть зрости. Кабмін пропонує оновити систему оплати праці державних службовців.
фото з відкритих джерел

В Україні можуть оновити систему оплати праці державних службовців. Ініціатором рішення виступив Кабмін.

Відповідний законопроект №3748 уряд вніс до Верховної ради, повідомляється на сайті ВР.

Зарплати в Кабміні: скільки Шмигаль і міністри заробили в травніБільшість міністрів у травні заробили 47,2 тисячі гривень. Найвища зарплата була в заступника голови Міністерства розвитку громад – 188 тисяч.

Проєктом пропонується змінити систему і підходи до регулювання оплати праці в сфері держслужби, щоб зробити зарплату більш конкурентоспроможною.

Підвищити розмір посадового окладу (фіксованої частини) в структурі заробітної плати хочуть шляхом перенесення в нього надбавки за ранг, зменшення граничного розміру надбавки за вислугу років, введення окремої класифікації посад держслужби.

Зокрема, пропонується зробити прозорою структуру зарплати держслужбовців: посадовий оклад + вислуга + премія (в разі установки).

Крім того, законопроектом хочуть посилити дисциплінарну відповідальність державних службовців за повторне вчинення дисциплінарних проступків, застосовуючи більш строгий вид стягнення: догана -> неповну службову відповідність -> звільнення. Суб'єкт призначення отримає право звільнити держслужбовця в разі виявлення невідповідності працівника займаній посаді внаслідок недостатньої професійної компетентності.

При цьому вилучаються положення, які є підставою для необґрунтованих звільнень держслужбовців категорії «А».

Нагадаємо, в Україні з 1 липня підвищується прожитковий мінімум. Від його розміру залежить соціальні і трудові виплати, зокрема, розмір мінімальної пенсії.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал