Мінфін опублікував звіт про виконання держбюджету за 2019 рік

Читать на русском
Міністерство фінансів у четвер, 27 лютого, опублікувало в газеті Урядовий кур’єр звіт про виконання державного бюджету України за 2019 рік.

Міністерство фінансів у четвер, 27 лютого, опублікувало в газеті «Урядовий кур’єр» звіт про виконання державного бюджету України за 2019 рік.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що виконання бюджетних показників минулого року здійснювалося на тлі проведення подвійних виборів в країні, змін цінової кон’юнктури на міжнародних ринках та нових макроекономічних трендів в Україні, зокрема посилення курсу гривні.

«У цілому дефіцит державного бюджету у 2019 році утримано в межах граничного показника, затвердженого законом «Про державний бюджет України на 2019 рік» (план – 99,6 млрд грн, факт – 81 млрд грн), а державний борг щодо ВВП було знижено (за попередніми оцінками нижче 50% до ВВП)», - йдеться в повідомленні.

Також уряд у 2019 році забезпечив фінансування захищених статей видатків, а також низки інших видатків, які сприяють розвитку економіки та добробуту громадян.

«У Мінфіні державний бюджет за доходами у звітному періоді виконано на 99,1% річного показника, затвердженого ВРУ зі змінами. У 2019 році існували кілька чинників, які не дозволяли виконувати планові показники по доходам. Ключовими були зміцнення гривні, внаслідок чого зменшились митні надходження, повільніше зростання імпорту (зокрема через зниження цін на природній газ та нафтопродукти), падіння виробництва тютюнових виробів, нижчі обсяги видобування природного газу», – зазначили у Мінфіні.

Нагадаємо, у 2019 році дефіцит бюджету України склав 78,050 мільярда гривень, що на 32% вище роком раніше.

За результатами 2019 року доходи загального фонду державного бюджету України зросли на 5,5% до 879,8 млрд грн.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал