Верховна рада ухвалила закон про НКРЕКП

Читать на русском
Парламент схвалив у другому читанні законопроект номер 2490-1 Про внесення змін до закону Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг та інших законів України (щодо приведення у відповідність до вимог Конституції України).

Парламент схвалив у другому читанні законопроект №2490-1 «Про внесення змін до закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг» та інших законів України (щодо приведення у відповідність до вимог Конституції України)».

За документ проголосували 265 нардепів.

Законом передбачається визначити НКРЕКП як чинний центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом міністрів України.

«Ухвалення законопроекту дозволить, згідно з рішенням Конституційного суду, створити правові підстави для функціонування НКРЕКП як постійно діючого центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, збереже її незалежність, а також забезпечить виконання Україною своїх зобов'язань перед Енергетичним Співтовариством взятих за Протоколом про приєднання України до Енергетичного Співтовариства і Угодою про асоціацію Україна - ЄС», - зазначено в пояснювальній записці.

Документом регулюється порядок призначення членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади членів регулятора.

Передбачена заборона звільнення членів Нацкомісії у разі складення повноважень Кабміну перед новообраною Радою, відставки уряду, яка ухвалена парламентом або формування нового складу Кабміну.

Ротація членів НКРЕКП

Визначається, що особа, яка перебуває на посаді члена регулятора на день набрання чинності цим законом, продовжує здійснювати повноваження члена комісії протягом строку, що становить різницю між шістьма роками та строком перебування на посаді до дня набрання чинності документом.

Ротація членів регулятора, які перебувають на посаді станом на день набрання чинності цим законом, застосовується до:

  • одного члена регулятора - до 1 липня 2020 року;
  • одного члена регулятора - до 1 липня 2021 року;
  • одного члена регулятора - до 1 липня 2023 року;
  • двох членів регулятора - до 1 липня 2024 року;
  • двох членів регулятора - до 1 липня 2025 року.

Схема ротації членів НКРЕКП з поіменним списком затверджується президентом України.

Як повідомлялося, головою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), був обраний Валерій Тарасюк.

Нагадаємо, 29 жовтня президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни у НКРЕКП. Зокрема, Зеленський призначив Олексія Магду, Валерія Тарасюка, Ольгу Бабій і Руслана Кайдаша членами НКРЕКП. Їх призначили тимчасово на 3 місяці.

Також він звільнив Олександра Формагея і Євгена Магльованого з Нацкомісії. До цього вони самі написали заяву про відставку.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал