Нардепи схвалили заяву про надання Україні ПДЧ в НАТО

Читать на русском
Верховна рада ухвалила постанову №2327, в якій закликала президента Володимира Зеленського повторно подати заявку на отримання плану дій щодо членства в НАТО.

Верховна рада ухвалила постанову №2327, в якій закликала президента Володимира Зеленського повторно подати заявку на отримання плану дій щодо членства в НАТО.

За цей документ проголосували 284 нардепи, повідомляється на сайті українського парламенту у вівторок, 3 грудня.

«Перспективна інтеграція України до Північноатлантичного альянсу буде гарантувати незалежність, безпеку і суверенітет України, розвиток її як демократичної правової держави, добробут і процвітання громадян України», - сказано в постанові.

У зв'язку з цим Верховна Рада ухвалила закликати президента України забезпечити підготовку і подання в грудні 2019 року в Північноатлантичну раду НАТО і генсеку альянсу звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО.

Також Рада уповноважила на підписання спільно з президентом і прем'єр-міністром спікера парламенту Дмитра Разумкова документів, необхідних для підтвердження наміру України отримати ПДЧ НАТО.

У зв'язку з цим Верховна рада також звернеться до парламентів країн-членів НАТО із закликом сприяти отриманню Україною ПДЧ.

Нагадаємо, Україна хотіла отримати ПДЧ ще в 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті, але тоді це рішення заблокували Німеччина і Франція.

У листопаді нинішнього року генсек альянсу Єнс Столтенберг запевнив, що Україна буде членом НАТО. Але, за його словами, зараз країна повинна сконцентруватися на реформах у сфері оборони і безпеки.

Також Столтенберг сказав, що Україні немає сенсу подавати нову заявку про ПДЧ, тому що у неї є ряд інших інструментів для співпраці з альянсом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: