Естонія вперше обрана в Радбез ООН

Читать на русском
На Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку Естонія була обрана непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2020-2021 років.

На Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку Естонія була обрана непостійним членом Ради Безпеки ООН на період 2020-2021 років.

Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на портал Err.ee.

У голосуванні брали участь усі 193 держави-члена ООН. У першому турі Естонія отримала 111 голосів, а Румунія - 78 голосів.

У другому турі в голосуванні взяли участь 190 країн, Естонія отримала 132 голоси, Румунія - 58 голосів.

Нові непостійні члени обираються з чотирьох регіональних груп - два з Африки, один з Азії, Океанії, один з Латинської Америки і один з країн Східної Європи. Досі Східну Європу в Радбезі ООН представляла Польща.

Додамо, що в першому турі таємного голосування В'єтнам, Туніс і Нігер отримали понад 190 голосів і не були обрані. Сент-Вінсент і Гренадіни були обрані 181 голосом.

Голосування відбувається за допомогою паперових бюлетенів, голоси перераховуються три рази.

Нагадаємо, Федеративна Республіка Німеччина вперше за сім років знову очолила ротації Рада безпеки ООН. Німеччина з початку 2019 року увійшла в число десяти непостійних членів Ради безпеки терміном на два роки. У той же час Франція, поряд з США, Росією, Китаєм і Великобританією, є постійним членом вищого органу всесвітньої організації, володіючи правом вето.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: