У Криму заблокували українське FM-радіомовлення

Читать на русском
На півночі Криму сигнал українських радіостанцій доступний лише частково. Найчастіше він зайнятий російськими радіостанціями або просто глушиться.

У більшості населених пунктів північного Криму українські FM-частоти захопили російські радіостанції.

Як пише «Слово і Діло», про це в четвер, 6 червня, повідомляє Кримська правозахисна група за підсумками моніторингу, проведеного в травні 2019 року.

Росія глушить українські радіостанції в окупованому КримуРФ повністю або частково глушить сигнал 7 українських радіостанцій у 20 населених пунктах на півночі півострову.

«У восьми населених пунктах на півночі півострова всі українські частоти незаконно зайняті російськими станціями. В 11 населених пунктах українське FM-мовлення зафіксовано частково, однак на більшості частот чутні російські станції. При цьому на підконтрольній Україні території біля КПВВ Чонгар і Чаплинка чути сигнал двох російських радіостанцій», - йдеться в повідомленні.

Представники КПГ за допомогою автомагнітол провели моніторинг поширення радіосигналу українських FM радіостанцій в 19 населених пунктах північного Криму, зокрема в містах Армянськ, Красноперекопськ, Джанкой і населених пунктах, розташованих уздовж основних автодоріг - Ішунь, Зелена Нива, Вишнівка, Червоноармійське, Істочне, Новоолександрівка, Мартинівка, Солоне озеро, Завіт-Ленінський, Єрмаково, Придорожнє, Передмостове, Зарічне, Овочеве, Лобанове, Воїнка.

У 10 з 19 досліджених населених пунктів на півночі Криму сигнал українських станцій доступний частково.

У населених пунктах Армянськ, Ішунь, Новоолександрівка, Мартинівка, Придорожнє, Овочеве, Лобанівка чутно тільки по одній українській радіостанції.

У Вишнівці та Красноармійському - по дві станції, в Істочному - три станції, а в передмостові - п'ять українських радіостанцій.

В інших восьми населених пунктах (Красноперекопськ, Зелена Нива, Солоне озеро, Завіт-Ленінський, Єрмаково, Джанкой, Зарічне, Воїнка) на українських радіочастотах чутні тільки російські FM-станції.

«Таким чином, російська влада практично заблокувала українське FM-радіомовлення на півострові, незаконно захопивши українські радіочастоти і фактично позбавивши громадян України доступу до інформації незалежних українських радіостанцій», - констатує Кримська правозахисна група.

Правозахисники нагадали, що глушіння радіосигналів засуджено Міжнародною конвенцією електрозв'язку в 1947 році і Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році.

Раніше повідомлялося, що в Луганській області відновили мовлення ТБ і радіо.

Нагадаємо, в 2017 році п'ять українських телеканалів почали мовлення на Крим.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...