У Мінекономіки прокоментували заборону експорту нафти з РФ

Читать на русском
Дії Росії щодо заборони експорту в Україну нафти і нафтопродуктів є очікуваними. Міністерство планує провести додаткову оцінку нових обмежень з боку РФ.

Дії Росії щодо заборони експорту в Україну нафти і нафтопродуктів є очікуваними.

Про це йдеться в коментарі Мінекономрозвитку, оприлюдненому прес-службою відомства, пише «Слово і Діло».

Росія обмежить поставки вугілля в УкраїнуРосійська Федерація з 1 червня 2019 року розширить санкції проти України і обмежить експорт вугілля.

Міністерство планує провести додаткову оцінку нових обмежень з боку РФ.

«Такі кроки з боку Російської Федерації є очікуваними. Найближчим часом Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з іншими органами державної влади планує провести додаткову оцінку введених Російською Федерацією заходів, а також обговорити додаткові першочергові дії з мінімізації можливих негативних наслідків для економіки України», - вказується в коментарі.

Відзначається, що в останні роки Україна проводила активну роботу щодо поступового заміщення російських товарів на ринку, як за рахунок переорієнтації експорту на внутрішній ринок і диверсифікації напрямків поставок з інших країн, так і за рахунок збільшення обсягів власного виробництва.

«Результати такої роботи наочно демонструють показники зовнішньої торгівлі. Експорт товарів з України в Росію в 2018 році зменшився на 7,2%, або на 282,4 млн доларів, і склав 3,7 млрд доларів. Частка Росії в загальному обсязі експорту товарів з України скоротилася до 7,7%, порівняно з 9,1% в 2017 році. Частка Росії в загальному обсязі імпортних надходжень в Україну також поступово зменшується (у 2017 році склала 14,5%, а в 2018 році - 14,2%). При цьому зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС за 2018 збільшився на 13,4% і склав 49,3 млрд доларів. Частка країн ЄС у товарообігу, за підсумками 2018 року, вже складає 41,1%», - повідомляє міністерство.

Раніше стало відомо, що Росія вводить заборону на поставки в Україну нафти і нафтопродуктів. В уряді РФ повідомили, що це торговельні заходи у відповідь після розширення ембарго Кабміном України.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал