ЗМІ оприлюднили деталі корупційної схеми в Полтавській ОДА

Читать на русском
Керівництво Полтавської облдержадміністрації вимагало від підприємців мільйонні відкати та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Детективи НАБУ з'ясували, що керівництво Полтавської облдержадміністрації вимагало від підприємців мільйонні відкати та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Як пише «Слово і Діло», про це йдеться в ухвалі Солом'янського райсуду Києва про надання НАБУ дозволу на проведення обшуків у топ-посадовців Полтавської ОДА, текстом якої володіє «Українська правда».

У САП прокоментували обшуки НАБУ в Полтавській ОДАВ Антикорупційній прокуратурі повідомили, що обшуки Національного бюро в Полтавській облдержадміністрації погоджені.

Як зазначається в судовому рішенні, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький, радник губернатора Літвінов О.М. та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Голбан Т.Т. створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів «АЛВІ РОД» та «Укрбуддор» на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Песоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабара за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький, радник Літвінов і директор департаменту ОДА Іщенко І.С. здійснили цю подорож. Її вартість склала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску. Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше губернатор повідомив представнику, що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу, тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився просто заплатити фірмі «Укрбуддор» за виконані роботи, натомість запропонував представнику компаній наступну схему з відкатом: консорциум «АЛВІ РОД» виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде в кишені Головку і його заступнику Пісоцькому. Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.

За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.

Раніше повідомлялося, що співробітники Національного антикорупційного бюро проводять обшуки в Полтавській обласній державній адміністрації, в тому числі в кабінеті першого заступника голови адміністрації Андрія Песоцького.

Було відомо, що мова йде про хабарництво в особливо великому розмірі.

Зазначалося також, що обшуки повинні були провести в кабінеті голови Полтавської ОДА Валерія Головка.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: