За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Олександр Сочка (фракція «Народного фронту»).
Колишній журналіст Олександр Сочка є нардепом VI та VIII скликань Верховної Ради. З листопада 2014 року він дав 13 обіцянок, з яких 8 виконав (62%) і жодної не провалив. Всі запевнення нардепа – як виконані, так і ті, які ще чекають свого втілення, – є передвиборчими й записані в програмі «Народного фронту».
Сочка впорався відразу з двома «антикорупційними» обіцянками – ініціювати оновлення антикорупційного законодавства шляхом розкриття структури власності підприємств, до кожного конкретного бенефіціара, а також сприяти в створенні незалежного органу з боротьби з корупцією.
Він підтримав законопроект щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб та громадських діячів.
Також Сочка голосував за проект закону про створення Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції. Цей документ дозволив НАБУ займатися перевіркою бенефіціарних власників юридичних осіб.
Обіцянка нардепа підтримувати ухввлення нової Військової доктрини, в якій Росія буде визначена як держава-агресор, три роки тому була виконана завдяки тому, що набуло чинності рішення РНБО «Про нову редакцію Воєнної доктрини України».
Згідно з документом, актуальною військовою загрозою для України сьогодні є збройна агресії Росії, яка включає тимчасову окупацію Криму та агресію в окремих районах Донецької та Луганської областей. При цьому нова Військова доктрина України розроблялася під керівництвом Олександра Турчинова – представника «Народного фронту».
До кінця каденції Сочка має виконати ще 5 передвиборчих обіцянок, серед яких запевнення, що фракція НФ не допустить скасування або скорочення субсидій малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг. З 2015 року нардепи НФ щороку підтримували держбюджет, в якому постійно збільшувалися витрати на виплати субсидій населенню.
Аналогічна ситуація з обіцянкою сприяти реформуванню армії та інших структур сектору безпеки і оборони. Зокрема, їх оснащенню новими, сучасними видами озброєнь, військовим обладнанням, допоміжними засобами.
Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».
Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.
Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»