Порошенко заснував стипендію імені Левка Лук'яненка

Читать на русском
Виплати нової стипендії політв'язням Кабінету Міністрів доручено забезпечити і оформити вже в 2018 році.

Президент України Петро Порошенко заснував державну стипендію імені Левка Лук'яненка для підтримки українських заручників, яких утримують в російських в'язницях.

Як пише «Слово і Діло», відповідний указ підписаний президентом у середу, 25 липня, повідомляє прес-служба глави держави.

Відзначено, що указ називається Про невідкладні заходи щодо захисту прав, свобод і законних інтересів осіб, незаконно затриманих, що утримуються Російською Федерацією, окупаційною адміністрацією Російської Федерації, звільнених з числа таких осіб, підтримки зазначених осіб і членів їх сімей.

Порошенко також доручив Кабінету Міністрів забезпечити виплати цієї стипендії. Виплати повинні бути оформлені вже в 2018 році.

«Уряд також має вжити необхідних заходів для захисту прав, свобод і законних інтересів відповідної категорії осіб, опрацювати питання про їх соціальний захист», - повідомили в прес-службі.

Крім того, на уряд покладено заходи з реабілітації та адаптації звільнених осіб, які незаконно були затримані, містилися на території Росії. Крім того, питання адаптації стосується і членів сімей політв'язнів.

Нагадаємо, український дисидент і політик часів СРСР Левко Лук'яненко помер на 89-му році життя 7 липня 2018 року.

Перед цим повідомлялося, що Лук'яненко потрапив до реанімації.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал