Уряд Британії схвалив стратегію майбутніх відносин з ЄС

Читать на русском
Кабінет міністрів Великої Британії дійшов до колективної угоди щодо Brexit, оголосила прем'єр-міністр Тереза Мей.

Кабінет міністрів Великої Британії дійшов до «колективної угоди» щодо Brexit, оголосила прем'єр-міністр Тереза Мей після 12-годинного засідання уряду у п'ятницю.

Про це повідомляє BBC, пише «Слово і Діло».

Британія висуне нові пропозиції щодо BrexitВеликобританія готує ряд пропозицій щодо виходу з Євросоюзу до зустрічі з представниками ЄС в червні.

Міністри погодили план зі створення зони вільної торгівлі з ЄС для промислових і сільськогосподарських товарів на загальних правилах та підтримали ідею створення «спільної митної території».

Політичний редактор BBC Лора Кунсберг вважає, що схвалений план розсердить багатьох прихильників Brexit серед торі, адже передбачає більш близькі стосунки з ЄС, ніж хотіли б багато британських політиків. Тепер Мей доведеться «продати» цей план однопартійцям і європейським лідерам.

На Даунінг-стрит сподіваються, що нові домовленості дозволять перейти до наступного етапу переговорів з Євросоюзом. Міністри зауважують, що їхні пропозиції означають «істотну еволюцію» в позиції Великої Британії та вирішать проблеми щодо майбутнього кордону між Північною Ірландією і Ірландської Республікою.

«Ця пропозиція, я вважаю, підходить як Великій Британії, так і ЄС. І я чекаю, що вона буде сприйнята добре», - зявила Мей.

Цього тижня британський уряд виклав деякі подробиці нової моделі управління кордонами після того, як країна вийде зі складу Європейського Союзу.

Раніше Королева Єлизавета II дала згоду на закон про Brexit.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал