Промвиробництво в Україні за місяць скоротилося

Читать на русском
Промислове виробництво в Україні у вересні 2017 року знизилося на 0,3%, в порівнянні з аналогічним місяцем 2016 року.

Промислове виробництво в Україні у вересні 2017 року знизилося на 0,3%, в порівнянні з аналогічним місяцем 2016 року.

Про це повідомляє Державна служба статистики, пише «Слово і Діло».

Відомство зазначає, що з корекцією на ефект календарних днів промвиробництво у вересні-2017 до вересня 2016 зменшилася всього лише на 0,1%.

Також вказується, що відносно серпня цього року промислове виробництво зросло на 2,5%, проте з урахуванням сезонного фактора відбулося зниження на 0,4%. За підсумками восьми місяців, відставання від показників 2016 складає 0,4%, семи місяців - 0,7%.

В уряді вважають, нібито ці показники говорять про те, що економіка України подолала кризові наслідки блокади Донбасу. Про це повідомив перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

У коментарі прес-службі Кабміну він зазначив, що зростання зафіксовано у виробництві інвестиційних товарів - на 3,4%, споживчих товарів тривалого користування - на 3,7%, а також товарів проміжного споживання - на 3,4%.

При цьому найбільше зросли переробка, хімічна промисловість через збільшення експорту органічних сполук і зростання внутрішнього попиту, а також легка промисловість та металургія.

"Ми очікуємо, що до кінця року зростання виробництва забезпечить інвестиційний, експортний і споживчий попит. А серед факторів ризику залишається ймовірність дефіциту коксу для металургії та збільшення витратності виробництва", - сказав Кубів.

Як повідомляв Корреспондент.net, МВФ прогнозує зростання реального ВВП України в 2017 році на 2% за споживчої інфляції на кінець року в розмірі 10%.

Раніше повідомлялося, що Україна наростила позиції в рейтингу виробників сталі.

Нагадаємо, зростання промвиробництва в червні прискорилося втричі.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...