Кіберполіція попередила про нові схеми смс-шахрайства

Читать на русском
У Кіберполіції розкрили новий спосіб шахрайства за допомогою підміни перших цифр номера телефону.

У Кіберполіції розкрили новий спосіб шахрайства за допомогою підміни перших цифр номера телефону.

Про це повідомила прес-служба відомства, пише «Слово і Діло».

Схема шахраїв полягає в тому, щоб видати себе за банківського співробітника при телефонному спілкуванні і отримати від вас під приводом розблокування вашої карти особисті дані для зняття грошей.

Правоохоронці розповіли, що зловмисники діють зазвичай за наступною схемою: використовуючи послугу телекомунікаційних операторів, щодо підміни номера (перших трьох цифр коду оператора), під виглядом банківської установи поширюють СМС-повідомлення з інформацією про блокування банком платіжної картки. Для вирішення питання про «розблокування» картки, вони пропонують зателефонувати на зазначені в СМС номера телефонів.

Так звані «співробітники банків» дізнаються інформацію про номер банківської карти, CVV-код, пароль до Інтернет-банкінгу, а також інші дані.

«Маючи всю цю інформацію злодії отримують доступ до банківських рахунків потерпілого, звідки знімають всі заощадження, перераховуючи їх на підконтрольні банківські рахунки», - розповіли в поліції.

Також співробітники кіберполіції повідомляють, що геолокація більшості номерів телефонів, які використовуються шахраями, знаходиться на тимчасово-окупованій території Донецької та Луганської обл.

У зв'язку з цим фахівці з Департаменту кіберполіції рекомендують не надавати свої персональні дані, а також номер і термін дії банківської карти, PIN-код, CVV2/CVC2 коди або іншу інформацію щодо себе стороннім особам.

Також звертатися за подібними послугами лише за офіційними номерами телефоном вашого банку.

Раніше кіберполіція викрила схему з продажу фальсифікованих медпрепаратів.

Також кіберполіція викрила шахраїв, які крали гроші у онкохворих дітей.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал