Вибори у Франції: прихильники Макрона зазнали невдачі

Читать на русском
За підсумками минулих виборів в сенат у Франції прихильники президента країни Еммануеля Макрона зазнали невдачі, а правоцентристи зберегли більшість у верхній палаті парламенту.

За підсумками минулих виборів в сенат у Франції прихильники президента країни Еммануеля Макрона зазнали невдачі, а правоцентристи зберегли більшість у верхній палаті парламенту.

Про це повідомляє «РІА Новини» з посиланням на попередні результати голосування, пише «Слово і Діло».

«Сьогодні виборщики підтримали більшість (правоцентристів) в сенаті ... Вони чітко продемонстрували, що хочуть бачити в парламенті силу, що врівноважує влада, що, на мій погляд, необхідно для збалансованого функціонування демократії», - заявив голова сенату Жерар Ларше.

На виборах представники 38 департаментів і шести заморських територій повинні були вибрати 171 з 348 сенаторів. Раніше більшість в сенаті зберігали правоцентристи: «Республіканці» і «Союз незалежних і демократів», які в сумі мали 184 крісла. Соціалістичну партію представляли 86 сенаторів, а сформована в кінці червня фракція прихильників Макрона «Вперед, Республіка!» - 29 осіб.

Згідно з попередніми підсумками, «Республіканці» збільшили своє представництво до 149 осіб, центристи - до 48. Соцпартія отримала 68 місць, а представництво фракції «Вперед, Республіка!» скоротилося до 23 сенаторів. У фракції розраховували збільшити своє представництво до 40-50 осіб.

Раніше Макрон підписав реформу, яка підняла французів на масові протести.

У четвер, 21 вересня, у багатьох містах Франції відбулися мітинги проти реформи трудового законодавства.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал