Квиток з виграшем для держави: які нововведення готує влада для грального і лотерейного бізнесу

Кирило Молчановполітолог

На український ринок лотерей чекають великі зміни. Мінфін готує законопроект, згідно з яким, цей вид бізнесу буде ліцензуватися. Ліцензія обійдеться в 168 млн 400 тис. грн. – близько 100 тисяч мінімальних прожиткових мінімумів. Із пунктів розповсюдження лотерей також стягуватимуться щорічні фіксовані платежі.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав політолог Кирило Молчанов, передає «Слово і Діло».

«Таким чином, тільки з однієї компанії держава зможе отримати більше 200 млн гривень від одних тільки фіксованих податків. Це дійсно призведе до серйозного наповнення бюджету. Адже, наприклад, у 2014 році загальний оборот ринку лотерей сягав 12,4 млрд грн. При цьому податків до бюджету з цієї суми було сплачено менше 3% - 318 млн грн», - пише експерт.

В останньому меморандумі з МВФ чітко вказано, що Україна зобов'язується з 2018 року легалізувати гральну індустрію.

«Реальний обсяг грального ринку Мінфін оцінює в 40 млрд грн. Природно, ті хто нині паразитує на цьому ринку, категорично проти зміни правил гри і процедури ліцензування навіть для лотерей, не кажучи вже про все ігрове підпілля», - підкреслив він.

Як уточнив фахівець, понад 90 відсотків українського ринку лотерей контролює російський бізнес.

«Це дві структури - «Патріот» і «М.С.Л», ЗМІ їх називають операторами великих російських бізнесменів, близьких до Кремля. Захопили вони цей ринок ще 2012 року під час «попередників». На той момент ідея заведення лотерей в тінь дуже сподобалася Януковичу для отримання «на кишеню» грошей від великих російських операторів. Під них тоді був прийнятий закон «Про державні лотереї». Але самі умови не були розроблені не тільки тоді, але й зараз», - пояснює Молчанов.

Парадокс, але на третьому році збройного конфлікту на Донбасі російські компанії працюють в Україні без ліцензії, додав політолог.

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков пообіцяв ліквідувати всі гральні заклади в Україні протягом 10 днівСказано 9 грудня 2014 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Мінфін і уряд могли б провести переліцензування учасників ринку ще 2014 року, але не робили цього три роки із загадкових причин. Ані «Патріот», ані «М.С.Л.» не хочуть переліцензування. З одного боку, це додаткові витрати, а головне - вони не змогли б купити ліцензію через затверджені РНБО санкції», - аргументує фахівець.

За інформацією експерта, зараз Мінфін підготував законодавчі ініціативи, які дадуть змогу одночасно з ліцензуванням заводити на ринок лотерей державні банки: Ощадбанк, Приват, Укрексімбанк та інші.

«Це сприятиме розвитку конкуренції на ринку і зростанню доходів держави. Нарешті Мінфін перейшов від скарг, що Україні потрібні нові й нові фінансові запозичення від західних партнерів, і почав шукати внутрішні можливості для наповнення бюджету», - резюмував Кирило Молчанов.

Нагадаємо, гральний бізнес в Україні заборонили влітку 2009 року.

Глава МВС Арсен Аваков ще три роки тому обіцяв, що протягом 10 днів будуть ліквідовані всі гральні заклади в Україні, проте не впорався із цим завданням.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...