Нормандська зустріч: Україна запропонувала оголосити режим тиші на Донбасі

Читать на русском
У Берліні завершилися переговори в рамках нормандського формату, під час яких українська сторона запропонувала оголосити черговий, десятий за рахунком, режим тиші на Донбасі.

У Берліні завершилися переговори в рамках нормандського формату, під час яких українська сторона запропонувала оголосити черговий, десятий за рахунком, режим тиші на Донбасі.

Глава української делегації Вадим Пристайко розповів про підсумки переговорів в Берліні в рамках Нормандського формату, передає «Слово і Діло» з посиланням на «Укрінформ».

«Сьогодні була пропозиція української сторони оголосити черговий (десятий) режим тиші, але попросити або зажадати (як завгодно можна називати) від російської сторони, щоб президент Путін особисто наполягав. Ми думаємо, його послухають», - сказав Пристайко.

Пристайко зазначив, що основний месидж української сторони на переговорах був в тому, що треба перш за все припинити стріляти.

«Це наша принципова позиція», - підкреслив він, визнавши при цьому, що французькі та німецькі партнери інколи намагаються в деяких моментах «підштовхнути Україну до виконання деяких речей, які не стоять на перших місцях в нашому списку завдань».

Пристайко зазначив, що основне завдання зустрічі було заслухати доповіді про діяльність 4 «мінських» робочих груп. Їх керівники, а також спецпредставник ОБСЄ по Україні (глава Тристоронньої контактної групи) Мартін Сайдік, також взяли участь у переговорах.

За його словами, на сьогоднішній зустрічі в Берліні сторони спробували знайти вирішення питань, на яких «застрягли» робочі групи в Мінську:

«Ми обговорили всі проблеми і спробували їм (групам) знайти шлях там, де завершується компетенція ОБСЄ. Це і є основна мета нашого механізму».

Зміни у «нормандському форматі»: перезавантаження чи остаточна крапка?Чи долучаться США до «нормандського формату» мирних перемовин? Які умови можуть стати ключовими у вирішенні конфлікту в Донбасі?

Нагадаємо, на початку травня нормандський формат був припинений. Київ пояснив це виборами в Німеччині і Франції. «Їм буде не до зовнішньої політики, принаймні, не до Донбасу», - заявила представник України.

Також відзначимо, що французький президент Еммануель Макрон виступив за зустріч з Україною.

У МЗС України сподіваються на зустріч «нормандської четвірки» влітку.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...