У Держприкордонслужбі пояснили умови безвізу для дітей

Читать на русском
Прикордонники нагадують, що діти до 16 років не можуть без супроводу дорослих полишати Україну.

Для подорожей до країн Європейського союзу діти також повинні мати біометричний паспорт.

Про це повідомили в Державній прикордонній службі України, передає «Слово і Діло».

«Щоб їздити до Європи без візи, обов'язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Така ж норма стосується і дітей. При цьому, паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітей від народження і до 16 років оформляється терміном на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії - на 10 років. А ось українцям зі звичайними, не біометричними закордонними паспортами, потрібно, як і раніше, оформлювати візу. Оформляючи документ для поїздок дитини за кордон, зверніть увагу, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш, такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов'язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років», - розповіли в ДПСУ.

Також у відомстві зазначили, що діти до 16 років не мають права самі подорожувати без супроводу дорослих.

«Окремо відзначимо, діти у віці від 16 років і старше мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна тільки в супроводі обох батьків, або в супроводі одного з батьків або з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірена згода батьків. Також запам'ятайте, якщо дитина у віці до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновителів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновителя)», - повідомили в Держприкордонслужбі.

Нагадаємо, з 11 червня українці, які є власниками біометричних паспортів, зможуть вільно перетинати кордон і відвідувати практично будь-яку країну Європейського союзу, а також Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не є членами ЄС, але підписали Шенгенську угоду. Державна фіскальна служба України нагадала про правила перетину кордону з Шенгенською зоною.

Раніше повідомлялося, що Порошенко підписав указ про забезпечення безвізових поїздок в країни ЄС.

Як відомо, українці вже оформили понад 460 тисяч ID-паспортів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал