Google змінить алгоритм пошуку для боротьби з фейками

Читать на русском
Інтернет-пошуковик Google змінить свій алгоритм так, щоб виключати з результатів пошуку посилання на фейкові новини та екстремістські висловлювання.

Інтернет-пошуковик Google змінить свій алгоритм так, щоб виключати з результатів пошуку посилання на фейкові новини та екстремістські висловлювання.

Як говориться в заяві компанії, алгоритм буде змінений для протидії групам, які використовують нечесні прийоми оптимізації пошуку, пише «Слово і Діло» з посиланням на Realist.

«Наші алгоритми завжди намагалися «обдурити» люди або системи, щоб їх сайти виявлялися якомога вище в виведенні результатів пошуку - вони використовували «ферми» низькоякісного контенту, прихований текст і інші недобросовісні прийоми», - йдеться в заяві.

Частина змін стосуватиметься інструкцій для оцінювачів алгоритмів - живих співробітників компанії, які регулярно оцінюють якість роботи пошукача. Тепер від них вимагатимуть позначати в результатах пошуку образливі матеріали, сайти з спростованими теоріями змови і просто недостовірною інформацією.

Також зміниться кількість факторів, які враховує пошуковик, визначаючи черговість виведення на сторінку результатів пошуку. Зараз пошуковик враховує більше 100 таких факторів - від свіжості вмісту на сайті до того, як часто потрібне словосполучення з'являється на знайденій сторінці.

Тепер більш авторитетні джерела інформації завжди будуть з'являтися ближче до вершини списку результатів пошуку, а ті, які вважаються неавторитетними - вирушати в самий низ.

Як говориться в прес-релізі Google, це зроблено для того, щоб уникнути інцидентів на кшталт торішнього, коли компанія потрапила під шквал критики після того як з'ясувалося, що її пошукова система «заперечує Голокост». На запит «Як стався Холокост?» В топ результатів виводилися сайти зі статтями, що заперечують злочин нацистів.

Уже цього року виявилося, що пошуковик дає дивні відповіді на запити «планує Обама переворот?» І «хто винайшов сходи?». У відповідь на ці запити пошуковик до недавнього часу показував фактбокси з твердженнями, що Барак Обама планує здійснити комуністичний переворот в США і що сходи були винайдені в 1948 році.

Нагадаємо, Google придумала, як заблокувати рекламу в Chrome.

Як повідомлялося, Google буде перевіряти новини на фейки. Також Google буде судитися з росіянином за домен google.com.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...