Ісландія першою в світі скасує зарплатну нерівність

Читать на русском
Ісландія стане першою країною в світі, яка зобов'яже роботодавців зрівняти заробітну плату незалежно від статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації або національності.

Ісландія стане першою країною в світі, яка зобов'яже роботодавців зрівняти заробітну плату незалежно від статі, етнічної приналежності, сексуальної орієнтації або національності.

Про це уряд скандинавської країни заявив у Міжнародний жіночий день, повідомляє Associated Press, пише «Слово і Діло» з посиланням на «Європейську правду».

«Уряд заявив, що в цьому місяці на розгляд парламенту буде внесено законопроект, що зобов'язує всіх роботодавців з більш ніж 25 співробітниками проходити сертифікацію, для якої вони мають довести, що пропонують рівну оплату за однакову роботу», – йдеться у повідомленні.

Ісландія стане першою державою світу, яка зробить таку процедуру обов'язковою як для приватних, так і державних компаній.

Таким чином уряд планує ліквідувати гендерний розрив в оплаті праці до 2022 році.

«Рівні права – це права людини», – сказав міністр рівності та соціальних справ Торстейнн Віглундссон, коментуючи законопроект.

«Ми повинні переконатися, що чоловіки і жінки мають рівні можливості на робочому місці. Це наш обов'язок вжити всі заходів, щоб досягнути цього», – додав він.

Як відомо, за даними Всесвітнього економічного форуму Ісландія визнана найкращою країною у світі з питань гендерної рівності, але навіть ісландські жінки як і раніше заробляють, в середньому, на 14-18% менше, ніж чоловіки.

Як повідомлялося, жінки, що обіймають керівні посади на підприємствах в країнах ЄС, в середньому заробляють на 23,4% менше, ніж чоловіки-керівники.

Раніше Держстат оприлюднив дані, згідно з якими зарплата у чоловіків в Україні на третину вище, ніж у жінок.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...
Загрузка...