Пенсії для переселенців з окупованих територій: механізм виплати

Читать на русском

Отримання пенсій жителями прифронтових та окупованих районів сьогодні перетворилося на справжній «пенсійний туризм»: аби оформити й отримувати пенсію від уряду, люди йдуть на різноманітні уловки. Між тим офіційно отримувати пенсію можна лише за умови не тільки реєстрації, але й проживання на підконтрольній уряду території.

Для того, щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, потрібно подати до найближчого територіального органу Пенсійного фонду пакет документів, що складається з відповідної заяви, копії паспорта, довідки про отримання ідентифікаційного номера, фотокартки і довідки внутрішньо переміщеної особи (де обов’язково має бути вказана адреса фактичного місця проживання). Не пізніше, ніж за 30 днів необхідно звернутися до зазначеного в заяві відділення «Ощадбанку» для отримання пенсійної картки.

Зазначена картка розрахована на 3 роки, а кошти за нею можуть бути видані у відділенні «Ощадбанку» виключно за особистого візиту з документами, що засвідчують особу.

Нагадаємо, раніше «Слово і Діло» дослідило географію розселення внутрішньо переміщених осіб по регіонах України.

Також портал підготував аналітику щодо нових розмірів та правил отримання іншого виду фінансової підтримки держави – стипендій для студентів середніх і вищих навчальних закладів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал