Луценко прогнозує створення Держбюро розслідувань цього року

Читать на русском
Генеральний прокурор України Юрій Луценко прогнозує створення Держбюро розслідувань у 2017 році.

*Генеральний прокурор України Юрій Луценко прогнозує створення Держбюро розслідувань у 2017 році.**

Про це він повідомив на прес-конференції, передає «Слово і Діло».

Генпрокурор нагадав про необхідність удосконалення закону про заочне засудження.

Володимир ГройсманПрем'єр-міністр України
Гройсман пообіцяв у 2017 році створити Службу фінансових розслідуваньСказано 23 січня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Проблема в тому, що цей закон може використовуватися стороною захисту як доказ вибіркового правосуддя, тому що він діє з квітня минулого року до квітня цього року. Таким чином, вибірковість терміну дії заочного засудження може кваліфікуватися стороною захисту в апеляції до ЄСПЛ як вибіркове правосуддя. Ми не можемо дати навіть шансу захисту Януковича та його поплічникам для таких дій у європейському суді. Тому я звернувся до ВР з проханням ухвалити закон 6510, який удосконалює норму й дає можливість запровадження заочного засудження до створення ДБР. Коли воно буде створене? Цього року. Нам буде достатньо часу для вручення підозр та обвинувальних актів, щоб почати заочне засудження щодо Януковича за держзрадою», – сказав Луценко.

Державне бюро розслідувань – центральний орган виконавчої влади, який здійснюватиме правоохоронну діяльність з метою попередження, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, що належать до його компетенції. Закон «Про Державне бюро розслідувань» був ухвалений Верховною Радою 12 листопада 2015 року й підписаний Президентом 14 січня 2016 року. 1 березня він набув чинності.

Як відомо, в Україні запускають ще один антикорупційний орган.

Зазначимо, що в ГПУ дозволили провести заочне розслідування щодо більш ніж 300 суддів із Криму.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...